Programy graficzne

W największym stopniu działamy w oparciu o pakiet Adobe. Są to głównie programy: Adobe Photoshop, Illustrator i InDesign. W tej części poznasz również inne alternatywne programy. 

Podstawy Photoshopa

Adobe Photoshop – Podstawy

W tym filmiku dowiesz się jakie są podstawowe narzędzia w programie Adobe Photoshop. 

Kultura maili

Kultura pracy z mailami / Gmail

Najważniejsze zasady:
1 . Zawsze odpowiadaj na tego samego maila, którego dotyczy pytanie lub przesyłany materiał.
2. Pamiętaj, aby załączniki dodawać z użyciem opcji załącz unikając działania na zasadzie „przeciągnij i upuść”. Pliki przy przeciąganiu do okna przeglądarki są wstawiane jako treść a to wpływa na usunięcie nazwy pliku i pomniejszenie jego jakości. 

Awesome Screenshot

Dodatek Awesome Screenshot / Chrome

Dodatek Awesome Screenshot pozwala na tworzenie pełnoekranowych zrzutów ekranu. Dzięki niemu możemy również dokumentować tylko wybrane sekcje. Dzięki temu szybko i sprawnie możemy zrobić zrzut ekranu elementu, o który chcemy zapytań lub nanieść uwagi. Jeśli korzystasz innej przeglądarki niż Chrome sprawdź dostępność tego dodatku pod Twoją przeglądarkę.

Regulacja tempa nagrań

Video Speed Controller / Chrome

Dodatek Video Speed Controller pozwala na regulację tempa nagrań odtwarzanych w ramach przeglądarki ( na kompiuterze, laptopie lub tablecie). Jeśli korzystasz innej przeglądarki niż Chrome sprawdź dostępność tego dodatku pod Twoją przeglądarkę.